Нурофен і Парацетамол: порівняння і який засіб краще

Нурофен і Парацетамол - два популярних лікарських засоби, що володіють знеболюючими, жарознижувальними і протизапальними властивостями. Серед безлічі близьких за властивостями ліків саме вони зазвичай застосовуються для зниження температури і зняття болю у дітей.

Слід зазначити, що всупереч поширеній думці, кошти ці випускаються не тільки для дитячого віку. У обох препаратів є різні форми випуску з дозуванням для дорослих. Однак в цій сфері вони менш затребувані, через велику кількість знеболюючих і протизапальних засобів. Інша справа - дитячий вік, коли пред'являються підвищені вимоги до безпеки ліків. Саме в цьому відношенні Нурофен і Парацетамол, як виявилося, перевершують всі інші анальгетики та жарознижувальні засоби.

Природно, що нерідко у багатьох виникає питання, якому з цих двох популярних медикаментів віддати перевагу. Така дилема особливо часто встає перед батьками, у яких є маленькі діти. Вибір між ними не завжди простий, і щоб він був правильним, потрібно розглянути їх властивості більш докладно.

Нурофен

Нурофен - препарат, діючою речовиною якого є Ібупрофен, що відноситься до групи НПЗЗ. Хоча Ібупрофен проводиться під безліччю торгових найменувань, але саме цей препарат знайшов найбільшу популярність, що, мабуть, пов'язано з високою якістю випуску (виробляється у Великобританії) в поєднанні з доступною ціною.

Володіє вираженими знеболюючими, жарознижувальними і протизапальними властивостями. Таким чином, він може застосовуватися не тільки для симптоматичної терапії (зниження температури, зняття болю), але і в тих випадках, коли необхідний тривалий курс протизапального лікування: при ревматизмі, артритах, радикуліті, невралгіях, м'язових болях і т. Д.

Випускається у формі таблеток, сиропу, ректальних свічок і гелю для зовнішнього застосування.

парацетамол

Парацетамол - один з найпопулярніших анальгетиків і антипіретиків (жарознижуючих), що відноситься до групи анілідів. Випускається в різноманітних дозуваннях і лікарських формах - таблетках, сиропах, суспензіях, ректальних свічках.

Виробляється в багатьох країнах, під різними торговими назвами: Панадол, Калпол, Еффералган, Памол і т.д. Крім того, входить до складу великої кількості комбінованих препаратів: Солпадеїн, Пенталгін, Панадол екстра, Терафлю, Колдрекс, Ринза, Триган-Д, Фемізол та інших.

Препарат має виражені аналгетичні та жарознижуючі властивості, однак протизапальну дію у нього відсутня. Він успішно застосовується для симптоматичної терапії захворювань - для зниження температури, усунення головних, зубних і інших болів; однак практично не використовується для курсової протизапальної терапії.

Що спільного між двома препаратами

Парацетамол і Нурофен мають чимало спільних властивостей, зокрема:

  • Обидва вони мають знеболювальні і жарознижуючим ефектом.
  • Вважаються найбільш безпечними анальгетиками і антипіретиками (жарознижувальними) для застосування у дітей.
  • Мають подібні побічні ефекти і протипоказання (виразкові патології шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, важкі форми печінкової або ниркової недостатності, шлунково-кишкові кровотечі, гемофілія).
  • Сила жарознижуючий і знеболюючий ефектів у них приблизно однакова.
  • Обидва препарати несумісні з алкоголем (зростає ризик токсичного впливу на печінку).

Відмінності між Нурофеном і Парацетамолом

Поряд із загальними властивостями, між цими ліками є і ряд важливих відмінностей, зокрема:

  1. Нурофен має виражений протизапальний ефект, який відсутній у парацетамолу.
  2. Нурофен не тільки знімає біль, але і позитивно впливає при ряді суглобових, невралгічних, кісткових, м'язових та інших патологій.
  3. Він має також зовнішню форму випуску у вигляді гелю, що розширює можливості застосування в медицині.
  4. У той же час, Нурофен дещо частіше викликає алергічні реакції, а його побічна дія на слизові шлунково-кишкового тракту більш сильно виражена.
  5. Парацетамол більш кращий для комбінування з іншими лікарськими засобами.
  6. Обидва препарати не належать до числа дорогих ліків, але Парацетамол трохи дешевше.

Який з двох препаратів і в яких випадках краще

Як Нурофен, так і Парацетамол належать до числа тих медикаментів, які присутні майже в будь-якій домашній аптечці.

Порівнюючи їх, важко віддати перевагу на користь того чи іншого ліки. Якщо брати до уваги тільки терапевтичні ефекти, тоді слід віддати перевагу Нурофеном, який є і симптоматичним, і лікувальним засобом. Якщо ж проводити комплексне порівняння, враховуючи всі аспекти, тоді можна зробити наступні висновки:

  • Обидва препарати приблизно рівноцінні в тих випадках, коли потрібно симптоматична терапія - при гарячкових станах, головного або зубного болю і т. Д.
  • Обидва засоби в однаковій мірі безпечні для застосування в дитячому віці.
  • Парацетамол, що володіє низькою ціною, є більш економічним варіантом.
  • Якщо препарат потрібно поєднувати з іншими засобами - знову ж більш кращий Парацетамол. Крім того, в аптечних мережах дуже багато його готових комбінацій з іншими засобами.
  • Якщо необхідний не просто симптоматичний ефект, але потрібно повноцінний курс протизапальної терапії - однозначно слід вибирати Нурофен.
  • Додаткова перевага Нурофен - наявність зовнішньої форми випуску (гель), завдяки чому він може застосовуватися також місцево - при локальних болях і запальних процесах.

Нарешті, потрібно відзначити, що хоча в більшості випадків ці препарати і можуть прийматися самостійно, проте буде краще, якщо вибір між ними зробить лікар. Це дозволить врахувати всі нюанси і домогтися максимальної ефективності лікувального процесу.

Рекомендуємо

Чим жінка сиповка відрізняється від жінки корольок
2019
Відмінності державного диплома і диплома державного зразка
2019
Що краще вибрати Арбідол або Інгавірін?
2019